OSP Tuchów
Ślisko i niebezpiecznie na powiatowej

Ślisko i niebezpiecznie na powiatowej

Śliska jezdnia oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to prawdopodobna przyczyna wypadku, do którego zostaliśmy zadysponowani we środę (18.12) o godzinie 19:15.

Do zdarzenia wieńczącego nasz dość pracowity dzień, doszło na drodze powiatowej w miejscowości Jodłówka Tuchowska.

Kierowca jadący samochodem dostawczym od strony Olszyn, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi, uderzył w skarpę a następni przewrócił się na bok. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący samochodem marki Ford Transit, który o własnych siłach opuścił pojazd.
Poszkodowany trafił pod opiekę zespołu pogotowia ratunkowego, który jako pierwszy dotarł na miejsce zdarzenia a następnie został zabrany do szpitala na obserwację.

Ze względu na niebezpieczne oblodzenie jezdni, Kierujący Działaniami Ratowniczymi poprosił dyżurnego o interwencję u zarządcy drogi i zorganizowanie piaskarki. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu samochodu na koła oraz odholowaniu go w bezpieczne miejsce, gdzie został przekazany policjantom z posterunku policji w … Tuchowie.

Podczas prowadzonych działań droga powiatowa była całkowicie zablokowana, a po zakończeniu czynności prowadzonych przez pogotowie ratunkowe, samochody przepuszczane były wahadłowo.
W działaniach, w których uczestniczyli nasi strażacy, „zawodowcy” z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach a także druhowie z miejscowej OSP, trwały ok. 1,5 godziny.

 

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+