OSP Tuchów
Tuchowski poniedziałek "bogaty" w zdarzenia drogowe

Tuchowski poniedziałek "bogaty" w zdarzenia drogowe

Sporo zdarzeń drogowych w ostatnich dniach miało miejsce w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977 przebiegającej przez naszą gminę. Nie inaczej było w dniu dzisiejszym.

O godzinie 13:36 otrzymaliśmy nakaz wyjazdu do miejscowości Zabłędza. Do zdarzenia zadysponowano również zastęp PSP z Posterunku Czasowego w Siedliskach.

Z pierwszych informacji przekazanych przez dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie wynikało, że w zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Po przyjeździe na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe: Nissan oraz Skoda. Żaden z kierujących ani pasażerów nie został poszkodowany a uszkodzone samochody w nieznacznym stopniu utrudniały ruch na drodze wojewódzkiej.

Działania strażaków polegały m.in. na odłączeniu akumulatora i zabezpieczeniu instalacji gazowej w Skodzie. Następnie strażacy zneutralizowali wycieki płynów eksploatacyjnych, które znajdowały się na jezdni i uprzątnęli rozbite elementy z uszkodzonych pojazdów. Po wykonaniu czynności przez policjantów, Nissan został zabrany lawetą a Skoda pozostała w bezpiecznym miejscu poza jezdnią. W czasie prowadzonych działań, ruch na drodze wojewódzkiej odbywał się wahadłowo. Po niespełna godzinie zastępy wróciły do swoich remiz.

Tuż po godzinie 16 doszło do kolejnego zdarzenia, tym razem w Tuchowie na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Kopernika doszło do zderzenia samochodu Ford Escort i Skoda Octavia. W tym przypadku również nie było osób poszkodowanych a do zdarzenia zadysponowano jedynie zastęp PSP z Posterunku Czasowego w Siedliskach.

 

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+