OSP Tuchów
SD-30 w akcji - drzewo stwarzające zagrożenie

SD-30 w akcji - drzewo stwarzające zagrożenie

Tym razem całkowity i kompletny debiut SD-30 w działaniach.

O godzinie 10:23 w poniedziałkowe (09.12) przedpołudnie do zdarzenia na terenie gminy Ciężkowice zadysponowana została nasza drabina SD-30.

W miejscowości Kąśna Dolna (gmina Ciężkowice), na skutek silnego wiatru, nadłamaniu uległo sporych rozmiarów drzewo. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego zadysponował na miejsce zdarzenia druhów z OSP w Ciężkowicach. Po przyjeździe na miejsce i dokonaniu rozpoznania, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przekazał informację, że drzewo jest do tego stopnia uszkodzone, że zagraża linii energetycznej i budynkowi mieszkalnemu. Poprosił również o zadysponowanie na miejsce energetyków, którzy po przyjeździe na miejsce odłączyli zasilanie na wskazanym odcinku. Ze względu na lokalizację drzewa a także jego rozmiar KDR przekazał dyżurnemu informację o konieczności zadysponowania na miejsce drabiny mechanicznej.

Ponieważ najbliżej do Kąśnej Dolnej mieli nasi druhowie, na miejsce wyjechał zastęp samochodem SD-30, natomiast do pomocy druhom z Ciężkowic wyjechali również „zawodowcy” z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach. Po dojeździe na miejsce obu zastępów podjęto decyzje o sprawieniu drabiny z koszem i odcięciu pilarką przez ratowników poszczególnych elementów grożących odłamaniem. Ponad godzinne działania przyniosły oczekiwany efekt i stwarzające zagrożenie konary odcięto a sporych rozmiarów pień został „położony”. W czasie prowadzonych działań, ruch na drodze powiatowej odbywał się wahadłowo a podczas prowadzonych prac przy użyciu drabiny i pilarek, był całkowicie wstrzymywany.

Nasi druhowie do remizy wrócili po 2 godzinach od zadysponowania.

 

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+