OSP Tuchów

Ksawery rozbił szybę i uszkodził kwatery

Nie potrzeba materiału z monitoringu ani zeznań świadków, „sprawca” rozbicia szyby i uszkodzenia kwater w oknie budynku na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Jana Pawła II w Tuchowie, jest znany.

Punktualnie o godzinie 7 otrzymaliśmy nakaz wyjazdu do uszkodzonego okna w budynku przy głównej ulicy w Tuchowie. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że wskutek wiatru wyrwana została jedna kwatera okienna a druga niebezpiecznie wisi nad chodnikiem i ulicą Mickiewicza (należąca do drogi wojewódzkiej nr 977).

Ze względu na zagrożenie dla przechodniów oraz przejeżdżających drogą wojewódzką, chodnik oraz jeden pas jezdni został wyłączony z ruchu. Ponieważ nie udało się na miejsce ściągnąć administratora i najemcy lokalu, w którym znajdowało się uszkodzone okno, Kierujący Działaniami Ratowniczymi podjął decyzję o sprawieniu drabiny z 3 elementów DN-2,73. Ratownik zabezpieczony pasem i zatrzaśnikiem dotarł do uszkodzonego okna i po kilku minutach uszkodzone i stwarzające zagrożenie elementy zostały zdemontowane. Po ok. 30 minutach od wyjazdu, zastęp wrócił do remizy.

Póki co to jedyna nasza interwencja związana z silnym wiatrem, który od kilkunastu godzin nęka Polskę. Minionej nocy na terenie powiatu tarnowskiego interweniowali m.in. strażacy z Tarnowa, Zalasowej, Ciężkowic, Zgłobic, Zakliczyna i Wielkiej Wsi. Najpoważniejsze szkody porywisty wiatr wyrządził w Zgłobicach, gdzie został zerwany dach z budynku należącego do Powiatowego Zarządu Dróg.

 

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+