OSP Tuchów
Nieostrożnie na skrzyżowaniu

Nieostrożnie na skrzyżowaniu

Dwa uszkodzone samochody to bilans zdarzenia do jakiego zostaliśmy zadysponowani w dniu dzisiejszym.

Na szczęście tylko na uszkodzeniu samochodów zakończyło się dzisiejsze zdarzenie drogowe, do którego zostaliśmy zadysponowani o godzinie 13:43.

Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 977 z drogą powiatową prowadzącą w kierunku Jodłówki Tuchowskiej doszło do zdarzenia, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Kierujący samochodem Fiat Punto nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył wykonującego manewr skrętu w lewo Opla Vectry.

W wyniku zdarzenia nie ucierpieli podróżujący samochodami, jednak na miejsce zostało zadysponowane pogotowie ratunkowe. Po przebadaniu obu kierowców przez zespół pogotowia ratunkowego, obecni na miejscu policjanci podjęli decyzję o usunięciu pojazdów z drogi.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz zabezpieczenia instalacji gazowej w uszkodzonym samochodzie marki Fiat, neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Podczas prowadzonych działań, ruch na drodze wojewódzkiej odbywał się wahadłowo a podczas usuwania pojazdów ruch był całkowicie wstrzymywany.

W działaniach trwających ok. 45 minut udział wzięło 10 strażaków, w tym zastęp GBARt z naszej jednostki oraz „zawodowcy” z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach, którzy do zdarzenia zostali zadysponowani z do Dąbrówki Tuchowskiej z okolic Szynwałdu, gdzie prowadzili działania ratownicze wraz z innymi zastępami z tamtego rejonu.

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+