OSP Tuchów
Pożar kotłowni w Trzemesnej

Pożar kotłowni w Trzemesnej

Kolejny pożar w tym miesiącu, i drugi dzień pod rząd, z syreną wzywającą tuchowskich druhów na alarm.

O godzinie 16:38 w środowe popołudnie (20 listopada), zostaliśmy zadysponowani do pożaru, który wybuchł w kotłowni budynku jednorodzinnego w miejscowości Trzemesna.

Do zdarzenia wyjechał z naszej remizy zastęp samochodem GBARt, a także zastęp z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach i druhowie z OSP w Karwodrzy.

Na miejsce pożaru jako pierwsi dotarli nasi druhowie, którzy zastali następującą sytuację: pomieszczenie kotłowni znajdującej się w piwnicy murowanego budynku jednorodzinnego było w płomieniach, a w wyniku pożaru w oknach kotłowni wypadły szyby. Z parteru budynku na zewnątrz zostały ewakuowane dwie dorosłe osoby, które w momencie naszego przyjazdu przebywały w budynku.

W budynku został wyłączony prąd oraz wyłączono dopływ gazu, a następnie rota zabezpieczona w aparaty ochrony dróg oddechowych „uzbrojona” w szybkie natarcie, rozpoczęła działania gaśnicze podając wodę do wnętrza kotłowni przez uszkodzone okna.

Po przygaszeniu palących się materiałów zgromadzonych w kotłowni i dojeździe na miejsce zastępu PSP, kolejna rota w aparatach weszła do wnętrza kotłowni i rozpoczęto usuwanie palących się i nadpalonych materiałów na zewnątrz, gdzie były kolejno przelewane wodą.

Po zakończeniu działań gaśniczych budynek został oddymiony przy użyciu m.in. wentylatora oddymiającego. Na bieżąco podczas prowadzonych działań sprawdzane było stężenie niebezpiecznych gazów w budynku. Po kilkudziesięciu minutach na miejsce pożaru dotarli również pracownicy pogotowia gazowego i energetycy, którzy po zakończeniu działań prowadzonych przez strażaków sprawdzili sprawność instalacji gazowej i elektrycznej. Niestety obie zostały na tyle uszkodzone (zwłaszcza przez wysoką temperaturę), że właściciel budynku został zobowiązany do nieużywania w/w mediów.

W działaniach trwających ponad godzinę udział wzięło 18 strażaków.

 

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+