OSP Tuchów
Pożar samochodu i... wyjątkowo pozytywna reakcja świadków zdarzenia

Pożar samochodu i... wyjątkowo pozytywna reakcja świadków zdarzenia

We wtorkowe (19.11) przedpołudnie otrzymaliśmy nakaz wyjazdu do pożaru samochodu osobowego na ulicy Jana Pawła II.

Była godzina 11:26, gdy dźwięk syreny wezwał naszych druhów do remizy.

„Zawodowcy” z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach przebywali w tym czasie w Tarnowie, dlatego też dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie zadysponował do zdarzenia dwa zastępy z naszej OSP.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że ogień pojawił się pod maską samochodu osobowego marki Renault Espace. Dzięki błyskawicznej reakcji osób postronnych, które wykorzystując hydrant wewnętrzny zlokalizowany w budynku administracyjnym Urzędu Miejskiego w Tuchowie stłumiły płomienie, udało się bardzo szybko opanować pożar.

Kierujący Działaniami Ratowniczymi zdecydował o odesłaniu do remizy jednego z zastępów, a działania druhów, którzy pozostali na miejscu zdarzenia polegały na zamknięciu ulicy dla ruchu, dogaszeniu tlących się elementów w komorze silnika i częściowo kabinie oraz odłączeniu akumulatora i instalacji gazowej, w którą wyposażony był pojazd.

Po zakończeniu działań trwających ok. 30 minut, miejsce oraz pojazd zostały przekazane prowadzącym swoje czynności policjantom, a nasi druhowie wrócili do remizy.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Grzegorza Kubit [http://centrumfoto.blogspot.com/]

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+