OSP Tuchów
Kolizja - trzy pojazdy oraz wyjątkowo niepokojąca "prawidłowość"... [aktualizacja]

Kolizja - trzy pojazdy oraz wyjątkowo niepokojąca "prawidłowość"... [aktualizacja]

Kolejne zdarzenie drogowe na DW 977

Do trzeciego, w ciągu ostatnich dwóch tygodni, zdarzenia drogowego, doszło w czwartek (24.10.) na drodze wojewódzkiej nr 977 - tuż po godzinie 19:00 otrzymaliśmy nakaz wyjazdu do kolizji w miejscowości Dąbrówka Tuchowska.

Na miejsce zadysponowano również zastęp PSP z Posterunku w Siedliskach oraz druhów z miejscowej OSP. Z naszej strażnicy do zdarzenia wyjechał zastęp samochodem GBARt. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w zdarzeniu udział brały trzy pojazdy: dostawczy Mercedes oraz osobowe: Honda Civic i Opel Zafira. W wyniku uderzenia, kierujący samochodem marki Honda zjechał do przydrożnego rowu. Ostateczny bilans zdarzenia to trzy uszkodzone pojazdy i brak osób wymagających pomocy medycznej. Działania strażaków ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i uszkodzonych pojazdów, a następnie usunięcia ich poza jezdnię w miejsce, gdzie nie stwarzały zagrożenia dla podróżujących drogą wojewódzką.

Nie dało się nie zauważyć "przy okazji" dziwnej (miejmy nadzieję, że tylko tymczasowej) zależności... Otóż:

1. Wypadek z dnia 13.10.2013r. - jeden samochód

2. Wypadek z dnia 17.10.2013r. - dwa samochody biorą udział

3. Kolizja z dnia 24.10.2013r. - uczestniczą trzy samochody

Potwierdziło się również to, czego obawialiśmy się od jakiegoś czasu. Tak jak to wcześniej bywało, po kilku tygodniach względnej "ciszy i spokoju", nastał okres wzmożonej liczby interwencji.

 www.osptuchow.pl

 

Aktualizacja [Info: KMP Tarnów]:
Wczoraj przez godziną 19:00 w Dąbrówce Tuchowskiej, na drodze wojewódzkiej 977, jadący w kierunku Gromnika hondą civic, 30-latek po wyjściu z zakrętu doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym z przeciwka kierowcą mercedesa sprintera. Siła uderzenia obróciła hondę, która ponownie uderzyła, tym razem w jadącego za mercedesem opla zafirę, po czym zakończyła jazdę w przydrożnym rowie.

Na szczęście poza uszkodzeniem pojazdów, nikt z uczestników kraksy nie został ranny.
Pracujący na miejscu policjanci z Tuchowa ustalili, że kierowca hondy naruszył orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów wszelkich kategorii, obowiązujący do wczoraj, do północy.
Okazało się też, ze mężczyzna nie był trzeźwy. Badanie wykazało , że miał w organizmie 1,8 promila alkoholu.
Odpowie on za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu sądowego i spowodowanie kolizji, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do nas
Google+