OSP Tuchów

Dziś miały być tylko ćwiczenia!!

Na ćwiczeniach jednak się nie skończyło... O 14:10 zawyła w Tuchowie syrena wzywająca druhów do pożaru...

W środowe (23 października) przedpołudnie, w ramach ogólnopolskich ćwiczeń taktyczno-specjalnych zostały uruchomione syreny alarmowe, znajdujące się na naszej strażnicy.

Były to ćwiczenia zlecone przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. Dz.U. 2013/8/2013, w dniu 23.10.2013 r. Minister przeprowadził trening zgrywający System Wczesnego Ostrzegania i Alarmowania (SWOiA) o zagrożeniach na terenie całej Polski.

Pierwsze z uruchomień – trzyminutowy (modulowany) dźwięk oznaczał ogłoszenie alarmu, natomiast drugi, również trzyminutowy (ciągły) to odwołanie ogłoszonego alarmu.

Tyle do południa...

Popołudniem natomiast...

Informację o pożarze otrzymaliśmy o godzinie 14:10, a do zdarzenia wyjechał zastęp samochodem GCBA. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że na powierzchni ok. 1 ara palą się: wysuszona trawa, gałęzie i pozostałości po jesiennych porządkach.

Ponieważ płomienie niebezpiecznie zaczęły się zbliżać do budynku gospodarczego oraz rosnącego obok drzewa, do ugaszenia pożaru użyto wody podanej przez szybkie natarcie. Ze względu na niewielkie rozmiary oraz palącą się powierzchnię, działania trwały około 15 minut.

 

www.osptuchow.pl

 

Dołącz do nas
Google+