OSP Tuchów
Trzy interwencje w poniedziałkowe popołudnie...

Trzy interwencje w poniedziałkowe popołudnie...

Trzy interwencje (pożar oraz owady) to bilans poniedziałkowego popołudnia (12.08).

O godzinie 17:21 otrzymaliśmy nakaz wyjazdu do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Łękawka. Na miejsce zadysponowany został również zastęp PSP z Posterunku w Siedliskach. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się składowane drewno opałowe. Pożar nie rozprzestrzeniał się zbyt szybko i co najważniejsze nie zagrażał pobliskim zabudowaniom, dlatego strażacy dość szybko i sprawnie sobie z nim poradzili. Przerzucenie i przelanie drewna trwało około godziny, więc do remizy zdążyliśmy wrócić przed godziną 19.

Zaraz po tym wyjechaliśmy do Zabłędzy, gdzie mieliśmy stoczyć „nierówną walkę” z groźnymi owadami, które dość skutecznie utrudniały życie domownikom, dodatkowo stwarzając dla nich realne zagrożenie. Wyjątkowo „wredne” miejsce wybrały sobie szerszenie na budowę swojego gniazda, gdyż postanowiły zamieszkać w otworze wentylacyjnym. Kilka standardowych zabiegów przeprowadzonych przez naszych druhów i zagrożenie zostało zneutralizowane.

Jak się okazało, nie był to koniec naszych spotkań z niebezpiecznymi owadami w tym dniu. Kolejne wezwanie nadeszło z Jodłówki Tuchowskiej, gdzie zarówno osy jak i szerszenie uprzykrzały życie mieszkańcom (w tym małemu dziecku) domu jednorodzinnego. Także w tym wypadku działania przebiegły dość sprawnie, dzięki czemu punktualnie o godzinie 21 zameldowaliśmy się w remizie, zgłaszając do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie, sprawność sprzętu oraz gotowość do kolejnych wezwań.

 

https://www.facebook.com/OspKsrgTuchow

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+