OSP Tuchów

Ubiegłotygodniowe nawałnice nad regionem – podsumowanie naszych działań

Podsumowaliśmy nasze działania związane z ubiegłotygodniowymi nawałnicami, które we środę 8 lipca przeszły m.in. nad południem powiatu tarnowskiego.

W sumie, w związku z wspomnianymi już nawałnicami podjęliśmy 11 interwencji, z czego część działań związana była z usuwaniem ich skutków na terenie gminy Ciężkowice, gdzie byliśmy dysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendant Miejskiego PSP w Tarnowie. W samą środę (8.07) interweniowaliśmy na terenie naszej gminy przy zatkanych i niedrożnych kratkach, studzienkach i przepustach, nadłamanych drzewach. Zastępy do tych działań wyjeżdżały samochodami GBARt (Man) oraz GBA (Star). Trzy interwencje tego dnia podjął także zastęp samochodem SD-30 na terenie gminy Ciężkowice.

Skutki środowych nawałnic w Ciężkowicach usuwaliśmy również w kolejne dni tj. 9 i 13 lipca, gdzie ponownie dysponowany był zastęp z SD-30.

W sumie w 11 interwencjach, które podjęliśmy udział wzięło 3 pojazdy i 12 ratowników.

O interwencjach z 8 oraz 9 lipca pisaliśmy tutaj. Zdjęcia z interwencji naszej drabiny z dnia 13 lipca można zobaczyć na fanpage'u ciężkowickich druhów - 13 lipca.

 

FaceBook

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+