OSP Tuchów

Pomagamy sąsiadom

Zarówno we środę (8.07) jak i wczoraj (9.07.) , Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie dysponowało nas do pomocy druhom w Ciężkowicach.

Ponieważ gmina Ciężkowice najbardziej ucierpiała podczas nawałnicy jaka we środę spowodowała sporo spustoszenia w naszym rejonie, miejscowi druhowie długo walczyli z jej skutkami.

Już we środę o godzinie 17:08 do Ciężkowic zadysponowano zastęp z naszej jednostki samochodem SD-30. Wspólnie ze strażakami z Ciężkowic oraz zawodowcami z Posterunku Czasowego w Siedliskach nasi strażacy prowadzili działania m.in. przy ul. Jastrzębskiej i św. Andrzeja w Ciężkowicach.

Z kolei w czwartek o godzinie 18:44 otrzymaliśmy nakaz wyjazdu do miejscowości Kąśna Dolna, gdzie sporych rozmiarów dąb uszkodzony podczas środowej wichury stwarzał ogromne zagrożenie dla poruszających się drogą gminną. Podobne zdarzenie miało miejsce przy ulicy Tysiąclecia w Ciężkowicach, gdzie zostaliśmy zadysponowani po zakończeniu działań w Kąśnej. W sumie działania we środę trwały ponad 3 godziny a wczorajsze prawie 2.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia oraz dodatkowe informacje na stronie pogorze24.pl oraz na fanpag'u ciężkowickich druhów: 8 lipca, 9 lipca.

 

FaceBook

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+