OSP Tuchów

Rzeka Biała postraszyła

Od kilku dni synoptycy zapowiadali sporą ilość opadów, która miała spaść na Małopolskę. Jak się okazało tym razem przewidywania się sprawdziły i po kilkunastu godzinach intensywnych opadów rzeka Biała przepływająca przez naszą gminę postanowiła o sobie przypomnieć.

Mając na uwadze panującą sytuację hydrologiczną, 27 maja burmistrz ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie gminy Tuchów. W ciągu dwóch dni tj. 27 i 28 maja strażacy z gminy Tuchów interweniowali m.in. usuwając złamane drzewo (Piotrkowice) oraz usuwając namulisko i wypompowując wodę (Karwodrza). Nasi druhowie we środę o godzinie 10:09 wyjechali do zdarzenia przy ulicy Tarnowskiej, gdzie w wyniku napływu dużej ilości wody opadowej, zatkaniu uległ przepust przy drodze wojewódzkiej. Przez ponad 2 godziny druhowie przy użyciu 3 pomp szlamowych przepompowywali wodę uniemożliwiając jej przelanie się na drogę. Ponieważ opady zanikły, działania zakończono ok. godziny 12:30 a o konieczności udrożnienia przepustu został poinformowany zarządca drogi. W działaniach udział wziął zastęp z samochodem GBA (Star).

Kolejne nasze działania to pomoc na prośbę prezesa MKS Tuchovia Tuchów w usunięciu wody z boiska sportowego zlokalizowanego poniżej ZSP. Akcja strażaków okazała się na tyle skuteczna, że po odpompowaniu wody na wspomnianym boisku odbyły się zawody piłkarskie.

W czwartkowe (28.05) popołudnie natomiast, po opadnięciu wody w rzece Biała, nasi druhowie usunęli namulisko na drodze gminnej poniżej mostu w Burzynie. W działaniach trwających 2 godziny udział wziął zastęp z samochodem GBARt (Man).

 

www.osptuchow.pl

FaceBook

Dołącz do nas
Google+