OSP Tuchów
Zerwany kabel przyczyną pożaru

Zerwany kabel przyczyną pożaru

Gdyby nie przyczyna, dzisiejszy (23.04) pożar trawy, do którego doszło przy ulicy Paderewskiego w Tuchowie, można byłoby potraktować jak dotychczasowe tej wiosny. Jednak w tym przypadku przyczyna pożaru była dość niecodzienna.

Około godziny 12:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie wpłynęło zgłoszenie o dość nietypowym pożarze trawy.

W wyniku uszkodzenia i zerwania linii energetycznej, zwisający kabel powodował iskrzenie oraz stanowił swego rodzaju „zapalnik” trawy, która rosła w bezpośrednim otoczeniu słupa. Ze względu na niebezpieczeństwo porażenia prądem, strażacy z naszej jednostki, którzy na miejsce wyjechali samochodem GBARt (MAN), ograniczyli się początkowo do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz zamknięcia dostępu dla osób postronnych.

Kierujący działaniami poprosił o zadysponowanie na miejsce pogotowia energetycznego. Gdy energetycy odłączyli zasilanie, strażacy przystąpili do ugaszenia płomieni co ze względu na niewielką powierzchnię nie stanowiło większego problemu.

Po około 20 minutach działania zakończono i zastęp wrócił do remizy.

 

FaceBook

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+