OSP Tuchów
Poranny wypadek

Poranny wypadek

Środowy (22.04) wczesny poranek rozpoczęliśmy od interwencji. W miejscowości Zabłędza, na drodze wojewódzkiej nr 977, w rejonie skrętu na Karwodrzę doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Z otrzymanej od dyżurnego SKKM informacji wynikało, że jedna osoba nie może opuścić pojazdu. Na miejsce udał się nasz zastęp samochodem GBARt (MAN) dodatkowo zadysponowano GCBARt z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach oraz pogotowie i policja.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że w zdarzeniu brały udział: Ford Escort oraz Alfa Romeo. Ze względu na uszkodzenia pojazdu, strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego aby otworzyć drzwi i wydostać kierowcę Forda. Kierujący po ewakuowaniu z pojazdu został następnie przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby.

Podczas początkowej fazy prowadzonych działań, ruch na DW 977 był całkowicie wstrzymany a później odbywał się wahadłowo.

Była to pierwsza interwencja, podczas której użyty został nasz nowy, zakupiony końcem ubiegłego roku, zestaw hydraulicznych narzędzi ratowniczych marki Lukas.

 

FaceBook

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+