OSP Tuchów
Pożar o wczesnym (i mroźnym) poranku

Pożar o wczesnym (i mroźnym) poranku

Kolejny miesiąc w tym roku (czwarty na cztery), który rozpoczynamy interwencją związaną z pożarem, tym razem w zakładzie produkcji drzewnej w Jodłówce Tuchowskiej.

Chyba bardziej spodziewalibyśmy się zgłoszenia o konsekwencjach silnego wiatru niż pożaru, jednak wbrew ostatnim doniesieniom o skutkach wichur, które nękały mieszkańców m.in. naszego powiatu, przyszło nam minionej nocy rozpocząć kwietniowe uzupełnianie statystyk, podobnie jak poprzednie miesiące tego roku, od pożaru.

Tuż przed godziną 4, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odebrał zgłoszenie o pożarze w zakładzie produkcji drzewnej w Jodłówce Tuchowskiej.

Natychmiast rozpoczęto alarmowanie i dysponowanie kolejnych zastępów. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli zawodowcy z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach a tuż za nimi zastęp GBARt (MAN) z naszej jednostki, którzy zastali następującą sytuację: poddasze budynku o konstrukcji murowanej objęte było pożarem, jednak płomienie nie były widoczne na zewnątrz budynku.

Do wnętrza budynku wprowadzono ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych z linią gaśniczą. Kolejni ratownicy rozpoczęli wykonywanie dostępu na poddasze z zewnątrz korzystając z drabin. Na bieżąco prowadzono też wymianę ratowników pracujących na poddaszu w aparatach oraz prace rozbiórkowe polegające przede wszystkim na usuwaniu arkuszy blachy, którą pokryty był dach budynku. Na miejscu zorganizowano również ciągły dowóz wody, który zapewniały kolejne dojeżdżające zastępy.

W wyniku pożaru spaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu oraz część składowanych tam elementów drewnianych.

W działaniach trwających ponad 2,5 godziny uczestniczyło 40 strażaków, w tym zastępca dowódcy JRG 2 w Tarnowie.

Poszczególne jednostki:

  • OSP Tuchów (2 samochody)
  • PSP posterunek czasowy Siedliska
  • OSP Siedliska
  • OSP Dąbrówka Tuchowska
  • OSP Jodłówka Tuchowska
  • OSP Lubaszowa

 

 

"Przy okazji" przypominamy część projektu "Gotowi by służyć", poświęconą pożarom zabudowań.

FaceBook

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+