OSP Tuchów
Zdarzenie drogowe z udziałem naszego samochodu pożarniczego

Zdarzenie drogowe z udziałem naszego samochodu pożarniczego

W dniu dzisiejszym, tj. 27 marca, tuż po godzinie 10, doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Mickiewicza w Tuchowie, w którym brał udział nasz samochód pożarniczy – drabina mechaniczna (SD-30 Jelcz).

W piątkowe przedpołudnie, samochód pożarniczy SD-30 odbywał cotygodniową jazdę kontrolną. Zjeżdżając z wiaduktu kolejowego (od strony Gromnika) ulicą Mickiewicza w Tuchowie, uderzył w zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych samochód osobowy marki Subaru. Pojazdem tym podróżowały 2 osoby – kobieta oraz dziecko. Na skutek uderzenia poszkodowana została kierująca pojazdem, która karetką została przetransportowana do szpitalnego oddziału ratunkowego w Tarnowie.

Utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej trwały ok. 2 godzin a ruch kierowany przez strażaków odbywał się wahadłowo.

W działaniach uczestniczyli: straż pożarna (3 zastępy – 11 osób), pogotowie ratunkowe (2 zespoły – 5 osób), policja (3 radiowozy – 5 osób).

Ze względu na sporą ilość pytań i wątpliwości informujemy, że przyczynę zdarzenia bada oraz ustala policja, jednak dla nas najważniejsze w tym momencie jest to aby poszkodowana jak najszybciej wróciła do pełnego zdrowia czego serdecznie życzymy.

RELACJA TV z miejsca zdarzenia.

 

FaceBook

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+