OSP Tuchów
Niby nic a tak to się zaczęło - kolejny pożar w tym roku!

Niby nic a tak to się zaczęło - kolejny pożar w tym roku!

Zgłoszenie niby jak każde inne w sezonie grzewczym tj. pożar sadzy w kominie. Na miejsce zadysponowany został zastęp GBARt (MAN) z naszej jednostki. Niestety, tym razem, pożar zdążył przenieść się już na poddasze [w treści - FILM z wyjazdu alarmowego naszych dwóch samochodów]

Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pożar objął nie tylko sadzę w kominie ale przeniósł się na poddasze budynku jednorodzinnego. Dowódca poprosił o zadysponowanie dodatkowych sił i środków, więc nakaz wyjazdu otrzymali także zawodowcy z Siedlisk i drugi zastęp z naszej remizy.

Gdy ratownicy sprawiali linie gaśnicze, do kotłowni budynku wprowadzono rotę, która wygasiła piec a przy użyciu gaśnicy proszkowej ugasiła palącą się sadzę w kominie. W ramach działań podano dwa prądy wody, w tym jeden od wewnątrz na poddasze i jeden na dach budynku. Ze względu na silne zadymienie na poddaszu budynku, ratownicy zmuszeni byli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Ze względu na konstrukcję budynku a zwłaszcza jego poddasza i części stropu, strażacy skorzystali z kamery termowizyjnej, dzięki której na bieżąco monitorowali sytuację i mogli skutecznie dokończyć działania.

Dzięki szybkiej interwencji, udało się zlokalizować i ugasić pożar, przed jego rozprzestrzenieniem na na całe drewniane poddasze.

Działania na miejscu pożaru zakończono kilka minut po godzinie 21.

Poniżej, link fo filmu z przejazdu alarmowego MANa oraz z wyjazdu alarmowego STARa:

FaceBook

www.osptuchow.pl

 

 

 

Dołącz do nas
Google+