OSP Tuchów
Drugi dzień marca, druga interwencja, drugi pożar

Drugi dzień marca, druga interwencja, drugi pożar

Kolejny bardzo groźny i niebezpieczny pożar w tym roku przyszło nam gasić w poniedziałkowe (02.03) popołudnie. Ze zgłoszenia, które otrzymaliśmy wynikało, że pali się budynek mieszkalny.

Do zdarzenia, przy ulicy Wołowej w Tuchowie zadysponowano: GBARt (MAN) i GBA (Star) z naszej jednostki oraz GBARt z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach a także druhów z OSP w Karwodrzy.

Jako pierwsi na miejsce dotarli nasi druhowie i po przeprowadzonym wstępnym rozpoznaniu stwierdzili: w murowanym budynku doszło do pożaru, który wybuchł w kotłowni. Po odłączeniu mediów tj. gazu oraz prądu, do budynku, przez garaż bezpośrednio przylegający do kotłowni, wprowadzona została rota w aparatach ochrony dróg oddechowych „uzbrojona” w linię gaśniczą.
W tym czasie z budynku ewakuowano wszystkich mieszkańców a także, rozpoczęto udzielanie pomocy poszkodowanemu właścicielowi, który przed naszym przyjazdem próbował gasić pożar. Ostatecznie poszkodowany został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.

W wyniku bardzo dużego zadymienia a także wysokiej temperatury w kotłowni spadły sporych rozmiarów elementy docieplenia sufitu uniemożliwiające skuteczne prowadzenie działań, co zmusiło pierwszą rotę do wycofania się na zewnątrz. Jako, że pierwsza rota napotkała trudności ze zlokalizowaniem źródła ognia druga rota, również w aparatach, rozpoczęła działania gaśnicze podając wodę przez okno kotłowni.

Działania te okazały się na tyle skuteczne, że po kilkunastu minutach pożar został zlokalizowany i można było rozpocząć oddymianie kotłowni a następnie usuwanie z niej zgromadzonych tam materiałów oraz spalonych elementów wyposażenia, które na zewnątrz były przelewane wodą i dogaszane.

W działaniach trwających niemal 2 godziny oprócz czterech zastępów strażaków i zespołu ratownictwa medycznego uczestniczyli pracownicy zakładu energetycznego, gazownicy oraz policjanci.

 

FaceBook

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+