OSP Tuchów
„Klątwa” weekendowych wieczorów

„Klątwa” weekendowych wieczorów

Kolejny raz nasi strażacy spędzają sobotni lub niedzielny wieczór, zamiast w gronie rodzinnym to w swoim towarzystwie, prowadząc działania ratownicze (+FILM z przejazdu alarmowego MANa)

Tak było w ubiegłą sobotę w Jodłówce Tuchowskiej (Styczeń kończymy pożarem, Pracowitego weekendu ciąg dalszy), tak też było dzisiejszego (7.02) wieczoru.

O godzinie 19:47 otrzymaliśmy nakaz wyjazdu dwoma zastępami do pożaru w Lubaszowej.

Z pierwszego zgłoszenia wynikało, że pali się budynek gospodarczy, jednak po dokładnym zweryfikowaniu informacji przez dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie okazało się, że pożar został zauważony w niewielkim budynku mieszkalnym.

Na miejsce zadysponowano następujące zastępy: GBARt (MAN) i GBA (Star) z naszej jednostki, GBARt z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach oraz GBA z OSP w Lubaszowej i Dąbrówki Tuchowskiej a kilka minut później GCBA z JRG 2 w Tarnowie. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów, tj. zawodowców z Siedlisk oraz naszych strażaków i przeprowadzonym rozpoznaniu, Kierujący Działaniami Ratowniczymi podjął decyzję o wprowadzeniu do budynku dwóch rot w aparatach ochrony dróg oddechowych „uzbrojonych” w linię gaśniczą.

W sumie w trakcie prowadzonych działań, strażacy korzystali z trzech linii gaśniczych. Pożar został stosunkowo szybko zlokalizowany i rozpoczęła się żmudna praca polegająca na usuwaniu nadpalonych i spalonych elementów wyposażenia, które po wyrzuceniu przez balkon były natychmiast przelewane wodą i dogaszane.

Po zakończonych działaniach gaśniczych strażacy zabezpieczyli „podstemplowując” dach wewnątrz budynku, ze względu na niebezpieczeństwo zapadnięcia się go w wyniku przepalenia się jego drewnianych elementów.

Po około dwóch godzinach, zastępy wróciły do swoich remiz a strażacy aby wypocząć po bardzo pracowitej sobocie, którą rozpoczęli ćwiczeniami gminnymi ale o tym w kolejnym wpisie. Szczegóły wkrótce.

 

 I standardowo już, przejazd alarmowy do zdarzenia:

FaceBook

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+