OSP Tuchów
Pracowitego weekendu ciąg dalszy

Pracowitego weekendu ciąg dalszy

Prawie 40 strażaków wzięło udział w gaszeniu pożaru budynku gospodarczego, do którego doszło w niedzielny (01.02) wieczór w Siedliskach. W ten oto sposób kontynuujemy pracowity weekend strażaków z naszej gminy i chociaż w planach miał być „pracowity” to jednak rzeczywistość przerosła plany (FILM z przejazdu alarmowego)

Gdy kibice piłki ręcznej szykowali się do ceremonii wręczenia brązowych medali naszym szczypiornistom GRATULUJEMY !!!, w tuchowskiej remizie rozległ się dźwięk syreny.

O godzinie 18:53 otrzymaliśmy nakaz wyjazdu do miejscowości Siedliska, gdzie doszło do pożaru budynku gospodarczego. Do zdarzenia z naszej jednostki wyjechały dwa zastępy, tj. GBARt (MAN) oraz GBA (Star 266) a na miejsce zadysponowano również zawodowców z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach oraz druhów z OSP: w Siedliskach, Lubaszowej i Dąbrówce Tuchowskiej.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów strażacy zastali następującą sytuację: budynek gospodarczy, częściowo wypełniony słomą i sianem, był objęty w całości pożarem a dodatkowo zagrożony był znajdujący się w bezpośrednim pobliżu (ok. 5 metrów) drewniany budynek mieszkalny.

Ponieważ w budynku gospodarczym nie było energii elektrycznej, strażacy natychmiast rozwinęli linie gaśnicze i rozpoczęli działania zarówno w natarciu na palący się budynek gospodarczy jak i w obronie chroniąc budynek mieszkalny. Pożar został dość szybko zlokalizowany i wraz z dojazdem na miejsce kolejnych zastępów strażacy oświetlili teren działania i rozpoczęli działania polegające na prowadzeniu prac rozbiórkowych oraz przelewaniu usuwanego z budynku siana i słomy.

Zorganizowano dwa punkty skąd samochody pożarnicze dowoziły wodę, dzięki czemu zachowana został ciągłość w prowadzeniu działań gaśniczych pomimo ujemnej temperatury, która nie ułatwiała strażakom prowadzenia działań. Po około 2 godzinach i 30 minutach, kierujący działania ratowniczymi podjął decyzję o zakończeniu działań i przekazał miejsce zdarzenia właścicielowi.

W początkowej fazie działań, ruch na drodze powiatowej z Siedlisk w kierunku Pleśnej był całkowicie wstrzymany a później odbywał się wahadłowo. Na miejsce zadysponowano również pogotowie energetyczne i policję.

 

Poniżej link do filmu z przyjazdu naszego STARa na miejsce zdarzenia:

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+