OSP Tuchów

Niepokojące wezwanie

Informację o zadymieniu na klatce w budynku wielorodzinnym przy ul. Reymonta otrzymaliśmy w czwartek (29.01) o godzinie 8:22.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano GBARt (MAN) i SD-30 z naszej jednostki oraz GCBARt z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach.

Po dotarciu na miejsce i wstępnym rozpoznaniu okazało się, że na klatce schodowej wyczuwalny jest intensywny zapach spalonego plastiku. Rozpoczęto poszukiwanie źródła tego nieprzyjemnego zapachu oraz wietrzenie klatki schodowej. W wyniku prowadzonych, wspólnie z obecnym na miejscu patrolem policji działań, po kilku minutach udało się zlokalizować przyczynę oraz miejsce skąd rozprzestrzeniał się zapach.

Jak się okazało, w wyniku nieprawidłowej eksploatacji kuchni opalanej paliwem stałym w jednym z mieszkań doszło do zapalenia się radia, którego obudowa wykonana była z plastiku. Ponieważ w mieszkaniu, w którym doszło do zdarzenia, przebywały przez dłuższy dwie osoby, na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe w celu zbadania stanu zdrowia lokatorów. Do czasu przyjazdu karetki, strażacy rozpoczęli wietrzenie pomieszczeń, podali jednej z osób tlen oraz rozpoczęli pomiary przy użyciu detektora wielogazowego, który nie wskazał przekroczenia norm w powietrzu.

Po przebadaniu lokatorów lekarz stwierdził, że mieszkańcy nie wymagają hospitalizacji, więc strażacy przekazali miejsce zdarzenia z odpowiednimi zaleceniami właścicielom i wrócili po niespełna godzinie do swoich remiz.

 

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+