OSP Tuchów
Niebezpieczny tlenek węga

Niebezpieczny tlenek węga

W nocy z poniedziałku na wtorek (19/20.01) o godzinie 01:22 wraz z zawodowcami z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia na ulicę Mickiewicza w Tuchowie.

Z otrzymanego zgłoszenia od dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie wynikało, że w budynku, który zamieszkuje trzy rodziny wystąpiło podejrzenie pojawienia się niebezpiecznego dla zdrowia i życia tlenku węgla.

Na miejsce z naszej remizy wyjechał zastęp samochodem GBARt (MAN). Strażacy przy użyciu detektorów wielogazowych rozpoczęli sprawdzanie poszczególnych pomieszczeń w budynku.

Pierwsze pomiary przeprowadzone przez strażaków wykazały w jednym z pomieszczeń bardzo wysoki poziom (ok. 150 ppm.) stężenia groźnego tlenku węgla. Po wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, przewietrzeniu pomieszczeń i dokonaniu pomiarów urządzenia wskazały ok. 20 ppm.

Kolejne minuty wietrzenia i dokonany pomiar pozwoliły na przekazanie budynku właścicielowi z zaleceniem zakazu przebywania osób w pomieszczeniach, w których wykryto tlenek węgla a także zakaz korzystania z pieca i instalacji centralnego ogrzewania do czasu sprawdzenia instalacji grzewczej przez wykwalifikowane i uprawnione osoby.

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+