OSP Tuchów
Pożar sadzy w kominie

Pożar sadzy w kominie

Ciąg dalszy, wyjątkowo pracowitego dla nas stycznia. Powodem, szóstej interwencji w tym miesiącu, było tym razem zgłoszenie o pożarze sadzy.

Zgłoszenie o pożarze sadzy w budynku mieszkalnym przy ulicy Leśnej otrzymaliśmy kilka minut po godzinie 23. Na miejsce wyjechał zastęp samochodem GBARt (MAN).

Po dojeździe na miejsce naszych strażaków i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że pożar zaczął przenosić się na drewniany strop budynku. W związku z tym kierujący działaniami ratowniczymi poprosił dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie o wsparcie i przysłanie dodatkowych sił i środków.

Na miejsce zadysponowano zastęp GCBARt z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach. Ze względu na zadymienie oraz płomienie występujące na poddaszu budynku ratownicy, w pierwszej fazie, zmuszeni byli prowadzić działania w aparatach ochrony dróg oddechowych. W wyniku pożaru nadpaleniu uległo m.in. ok. jednego metra kwadratowego drewnianego stropu, który w części został wycięty przy użyciu piły łańcuchowej.

Dzięki szybkiej reakcji strażaków pożar został szybko zlokalizowany i ugaszony. Był to pierwszy i miejmy nadzieję, że ostatni tego typu pożar w obecnym sezonie grzewczym.

Działania trwały prawie 1,5h.

 

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+