OSP Tuchów
Nocny pożar kotłowni [relacja TV]

Nocny pożar kotłowni [relacja TV]

Podobnie jak w ubiegłym roku, uzupełnianie statystyk interwencji w roku 2015 rozpoczynamy od pożaru.

Tuż przed północą z 1/2 stycznia, do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze, który został zauważony w Tuchowie przy ulicy Długiej.

Na miejsce natychmiast zadysponowano zastęp z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach, GBARt oraz GBA z OSP w Tuchowie oraz druhów z OSP w Karwodrzy i Piotrkowicach. Dodatkowo, z JRG 2 w Tarnowie wyjechał zastęp samochodem GCBARt.

Jako pierwsi na miejsce dotarli nasi druhowie, którzy zastali następującą sytuację: z okien oraz drzwi kotłowni zlokalizowanej w budynku, w którym znajdował się warsztat samochodowy oraz pomieszczenia socjalne, wydobywały się płomienie oraz dym.

Po wyłączeniu zasilania w budynku, rozpoczęto działania gaśnicze od strony wejścia do kotłowni oraz przez okna, które uległy zniszczeniu na skutek wysokiej temperatury. Pożar został bardzo szybko zlokalizowany. W tym samym czasie kolejni ratownicy zabezpieczeni w aparaty przeszukiwali pomieszczenia nie objęte pożarem ale silnie zadymione. Na szczęście w pomieszczeniach socjalnych nie znaleziono żadnych osób, więc po ugaszeniu płomieni rozpoczęto oddymianie pomieszczeń oraz usuwanie i przelewanie elementów znajdujących się w spalonej kotłowni.

Po około dwóch godzinach, działania zakończono i miejsce zdarzenia wraz z odpowiednimi zaleceniami przekazano właścicielowi a zastępy wróciły do swoich remiz.

Szybka interwencja strażaków sprawiła, że nie doszło do rozprzestrzenienia się pożaru poza pomieszczenie kotłowni i dzięki temu uratowano mienie sporej wartości.

Materiał filmowy z miejsca zdarzenia przygotowany przez Tarnowska.tv

 

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+