OSP Tuchów
Szkolenie z udziałem naszych druhów

Szkolenie z udziałem naszych druhów

Dwóch druhów z naszej jednostki uczestniczyło we wtorkowym (21.04) szkoleniu z zakresu działań przeciwpowodziowych. Organizatorem szkolenia były: Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie oraz Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Zajęcia zostały podzielone na dwie części.

Podczas pierwszej – teoretycznej, przeprowadzonej w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie uczestnicy szkolenia zapoznali się z procedurami i zasadami związanymi z działaniami służb po opadnięciu wody powodziowej (odkażanie budynków, studni, itp.) oraz z działaniami mającymi na celu ograniczanie i likwidację skażeń cieków wodnych.

W drugiej części przeprowadzonej w miejscowości Czernichów, uczestnicy szkolenie mogli zapoznać się m.in. z bardzo ciekawym i specjalistycznym sprzętem a także jego praktycznym zastosowaniem. Ta część w dużej mierze została przeprowadzona przez ratowników ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego„KRAKÓW 6”, która powstała w krakowskiej JRG nr 6.

W ramach zajęć praktycznych zademonstrowane zostały także działania przeciwpowodziowe, w tym podejmowanie osób za pomocą łodzi z zagrożonych terenów.

Zdjęcia z miejsca ćwiczeń praktycznych można obejrzeć na profilu FB STRAŻ POŻARNA SKAWINA 1.

 

FaceBook OSP Tuchów

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+