OSP Siedliska
Uroczystości...

Uroczystości...

Przez 3 dni druhowie z naszej jednostki uczestniczyli w uroczystościach. 3 maja w Tuchowie w Bazylice Mniejszej, 4 maja w kościele parafialnym w Siedliskach i 5 maja w Tuchowie na rynku pod figurą św. Floriana i w kościele pod wezwaniem św.Jakuba St. Ap.

   3 maja poczet sztandarowy naszej jednostki uczestniczył w uroczystościach patriotyczno-religijnych w Bazylice Mniejszej w Tuchowie z okazji Święta Matki Bożej Królowej Polski oraz uchwalenia Konstytucji 3-maja.

   4 maja druhowie z naszej jednostki wzięli udział w odpuście w parafii Chrystusa Króla i św. Stanisława w Siedliskach. Podczas tego odpustu była sprawowana Msza Święta za druhów z naszej jednostki z okazji św. Floriana. Nasza OSP wystawiła poczet sztandarowy, a pozostali druhowie podczas procesji odpustowej nieśli chorągwie kościelne oraz baldachim.

   5 maja nasza OSP uczestniczyła w gminnych obchodach Dnia Strażaka. Najpierw nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych oraz strażaków z spod remizy tuchowskiej OSP na rynek pod figurę św. Floriana, a później do kościoła pod wezwaniem św. Jakuba St. Ap.

Dołącz do nas
Google+