OSP Siedliska
Warta przy Grobie Pańskim

Warta przy Grobie Pańskim

Nasi druhowie tradycyjnie zaangażowali się w obchody Triduum Sacrum. W Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę strażacy z naszej jednostki stali przy Grobie Pańskim, a następnie uczestniczyli w wieczornej procesji rezurekcyjnej.

   Nasza jednostka wystawiła do stania przy Grobie Pana Jezusa 6 par w skład których wchodzili: Sławomir Urbanek, Artur Dudek, Bogusław Gwiżdż, Rafał Rąpała, Krzysztof Gacek, Artur Wróbel, Michał Grochola, Tomasz Antoł, Marcin Antoł, Jakub Łątka, Szczepan Damian, Konrad Rymarczyk. Natomiast rozprowadzającym był druh Daniel Urbanek.

   Nasi druhowie rozpoczęli wartę przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek o 19.30, gdy kapłan przeniósł Pana Jezusa do Grobu i pełnili wartę przy Grobie do godziny 24, a następnie uczestniczyli w asyście przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Tabernakulum.

   Natomiast w Wielką Sobotę po ponownym przeniesieniu Pana Jezusa do Grobu nasi druhowie pełnili wartę od godziny 7.00 do rozpoczęcia się procesji rezurekcyjnej wokół kościoła około godziny 20.00, w której udział wzięli także pozostali strażacy naszej OSP, którzy nieśli baldachim, chorągwie kościelne oraz dwa sztandary naszej OSP.

   Należy tu wspomnieć o tradycji, która obowiązuje w parafii Siedliska. Polega ona na tym, że nasi druhowie przed każdym święceniem pokarmów - a było ich trzy - wystawiają dwa hełmy, do których ludzie po święceniach pokarmów wrzucają przede wszystkim jajka, a także różne cukierki, czekoladki, ciasta czy owoce, które stanowią podstawowy posiłek naszych druhów. Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy wrzucili coś do hełmów i sprawili, że nie byliśmy głodni. :) Należy tu wspomnieć także, o pewnej pisance, na której było napisane: "Pozdrowienia dla strażaków", co sprawiło nam dużo radości. :)

 

Dołącz do nas
Google+