OSP Siedliska
U tronu Matki Bożej Tuchowskiej

U tronu Matki Bożej Tuchowskiej

Piątek 1 lipca, był pracowity dla naszych druhów - jak już można było zauważyć, we wcześniejszych wpisach, najpierw uczestniczyliśmy w otwarciu obwodnicy Tuchowa, a kilkanaście minut po powrocie z tego wydarzenia zostaliśmy zadysponowani do pożaru quada i lasu w Lichwinie. Ukoronowaniem tego pracowitego dnia był udział naszej jednostki w pielgrzymce strażaków przed cudowny obraz Matki Bożej Tuchowskiej, która otwiera Wielki Odpust Tuchowski.

Szczegółowy opis tego wydarzenia zaczerpnięty ze strony redemptor.pl:

"Tuchowskie sanktuarium, jak co roku, wita wszystkich pielgrzymów na Wielkim Odpuście Tuchowskim. Matka Boża Tuchowska zaprasza każdego, kto przez ten szczególny czas będzie chciał skryć się pod płaszczem Jej opieki. A robi to w trudnych i niespokojnych czasach, kiedy za naszą wschodnią granicą rozgrywa się dramat wojny – dlatego też hasło tegorocznego odpustu brzmi: „Królowo pokoju, módl się za nami”.

Wielki Odpust Tuchowski rozpoczął się 1 lipca 2022 r. uroczystą Eucharystią, sprawowaną o godzinie 18.00. Była to wigilia uroczystości ku czci Matki Bożej Tuchowskiej. Na początku wszystkich wiernych parafian i pielgrzymów powitał proboszcz i kustosz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, ojciec Bogusław Augustowski CSsR. W pierwszy dzień odpustu tradycyjnie już do Tuchowskiej Pani pielgrzymowali strażacy, policjanci i orkiestry dęte. Głównym celebransem Mszy Świętej i kaznodzieją był ks. bp Andrzej Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej. Wraz z nim Eucharystię celebrował o. bp Marek Piątek CSsR.

Dzień zakończył się tak zwanym Wieczorem Maryjnym, w ramach którego odbył się koncert ku czci Matki Bożej w wykonaniu strażackich orkiestr dętych z Woli Rzędzińskiej, Filipowic, Siemiechowa i Rzepiennika Strzyżewskiego."

Źródło zdjęć: Fotografia Ratownicza Konrad Sikorski i redemptor.pl

Dołącz do nas
Google+