OSP Siedliska
Wielki Odpust Tuchowski

Wielki Odpust Tuchowski

Zgodnie z tradycją nasi strażacy wzięli udział w pielgrzymce strażaków, policjantów i orkiestr dętych przed cudowny obraz Matki Bożej Tuchowskiej, która to rozpoczęła 1 lipca obchody Wielkiego Odpustu Tuchowskiego.

Pielgrzymka miała w tym roku wymiar szczególny, ponieważ po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, pojawiły się na niej ponownie poczty sztandarowe jednostek OSP z regionu tarnowskiego.

Poniżej szczegółowy opis ze strony redemptor.pl:

"Po zeszłorocznej przerwie tuchowskie sanktuarium ponownie wita wiernych na Wielkim Odpuście Tuchowskim. Matka Boża Tuchowska, Pani Ziemi Tarnowskiej, oczekuje pielgrzymów, którzy przychodzą poświęcić Jej swoje troski i zmartwienia. Wszystkich przybywających zaprasza na spotkanie ze swoim Synem w Najświętszym Sakramencie, a hasło, pod którym odbywa się tegoroczny odpust, brzmi: „Zgromadzeni z Matką Bożą Tuchowską na Eucharystii”.

Odpust rozpoczął się 1 lipca 2021 r., w wigilię Uroczystości Matki Bożej Tuchowskiej, o godzinie 18:00. Wszystkich pielgrzymów przywitał kustosz sanktuarium i proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, o. Bogusław Augustowski CSsR. Rozpoczęciu odpustu towarzyszyła również pielgrzymka strażaków, policji i orkiestr dętych. Głównym celebransem Eucharystii i zarazem kaznodzieją, rozpoczynającym Wielki Odpust Tuchowski, był ks. bp Stanisław Salaterski, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.

Po Eucharystii inaugurującej odpust ksiądz biskup pobłogosławił wozy strażackie. Pielgrzymi natomiast mogli cieszyć się występami orkiestr, które przybyły tego dnia do tronu Tuchowskiej Pani."

Zdjęcia: Fotografia Ratownicza Konrad Sikorski i własne.

Dołącz do nas
Google+