OSP Siedliska
Honorowa warta przy Grobie Pana Jezusa

Honorowa warta przy Grobie Pana Jezusa

By pięknej tradycji stało się zadość, członkowie OSP oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wystawili honorową wartę przy Grobie Pańskim podczas Triduum Paschalnego. W tym roku składała się ona z 6 par i rozprowadzającego.

Czuwanie strażaków zaczęło się w Wielki Piątek po 20:00 i skończyło o 24:00. W Wielką Sobotę natomiast nasi druhowie pełnili wartę od godziny 7:00 do zakończenia Mszy Świętej Wigilii Paschalnej o 20:00. Dodatkowo w południe dźwiękiem kołatek, które zostały użyte w zastępstwie dzwonów, nasi strażacy poinformowali o wybiciu godziny 12:00. Przed rozpoczęciem Liturgii Światła, nasi druhowie rozpalili niezbędne podczas niej ognisko. W Niedzielę Wielkanocną warta została wystawiona o 6:00 i trwała do rozpoczęcia Rezurekcji. Udział w procesji wzięli pełniący wartę, którzy utworzyli specjalny szyk. Pozostali członkowie OSP, którzy nie pełnili warty, nieśli baldachim nad Najświętszym Sakramentem oraz sztandar OSP i chorągwie kościelne.

Chcemy również podziękować za jedzenie i inne dary, które były wrzucane do wystawionych przez nas hełmów. Dziękujemy za miłe słowa pod naszym adresem na pisankach! :)

Dołącz do nas
Google+