OSP Siedliska
Uroczystości patriotyczne

Uroczystości patriotyczne

W tym roku nasz kraj obchodzi 100-lecie odzyskania niepodległości. Z tego powodu w całym kraju organizowane są różne uroczystości związane z tym pięknym wydarzeniem.

W uroczystościach patriotyczno-religijnych, które odbywały się w naszej gminie, brał udział nasz poczet sztandarowy. Zacznijmy więc w odwróconej kolejności chronologicznej. ;)

11 listopada 2018r. w kościele pw. Św. Jakuba St. Apostoła w Tuchowie o godzinie 14:00 została odprawiona Msza za ojczyznę, którą uświetniły poczty sztandarowe jednostek OSP, w tym naszej oraz m.in. Rady Miejskiej, organizacji kombatanckiej, szkół czy też pszczelarzy. Po Mszy Świętej nastąpił pochód pod Dom Kultury, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości.

6 listopada jeden z naszych druhów dbał o bezpieczeństwo uczestników Biegu Niepodległościowego od cmentarza wojskowego nr 187 w Lichwinie do cmentarza wojskowego nr 153 w Siedliskach. Na obu cmentarzach spoczywają żołnierze walczący w I wojnie światowej, gdyż przez nasze tereny przetoczyły się krwawe walki podczas tej wojny.

28 października w naszej miejscowości odbyły się obchody związane z 100. rocznicą odzyskania niepodległości. O godzinie 14:00 odbyła się Msza Święta, w której wzięły udział poczty sztandarowe naszej OSP, szkoły oraz organizacji ludowych. Po zakończonej Mszy została poświęcona tablica na budynku Domu Kultury ku pamięci Henryka Łątki - zasłużonego mieszkańca i działacza społecznego w naszej wsi, który był budowniczym Domu Ludowego.

1 września nasz poczet sztandarowy brał udział w uroczystościach związanych z 79. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Uroczystości te odbyły się w Tuchowie w kościele św. Jakuba oraz pod pomnikiem Ofiar II wojny światowej.

Zdjęcia:
Własne, zssiedliska.pl, FB Mateusz Janiczek

Dołącz do nas
Google+