OSP Siedliska
Wielki Odpust Tuchowski

Wielki Odpust Tuchowski

W sobotę 30 czerwca 7 druhów z naszej jednostki wraz z pocztem sztandarowym wzięło udział w pielgrzymce strażaków, która rozpoczyna Wielki Odpust Tuchowski.

Poniżej treściwy opis tego wydarzenia ze strony redemptor.pl:

"Po raz kolejny, 30 czerwca 2018 r. w sobotni wieczór o godzinie 18.00, rozpoczął się Wielki Odpust Tuchowski. W Mszy Świętej inaugurującej tradycyjnie wzięli udział strażacy, którzy pielgrzymowali do Matki Bożej Tuchowskiej po raz 29 oraz członkowie orkiestr dętych, a także policjanci.

Tegoroczny odpust przeżywamy pod hasłem „Służebnico Ducha Świętego wspieraj nas". Wierni, zgromadzeni licznie na placu, zostali przywitani przez o. Bogusława Augustowskiego CSsR – kustosza sanktuarium i proboszcza parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystej Eucharystii przewodniczył JE ks. bp Andrzej Jeż – ordynariusz diecezji tarnowskiej. Skierował on również słowo Boże do wiernych, licznie zgromadzonych na placu sanktuaryjnym.

Ordynariusz tarnowski podkreślił, że Matka Boża, jako jedyna z ludzi, była niezawodnym instrumentem w rękach Ducha Świętego, dlatego nazywano ją „Harfą Ducha Świętego". Na tle Matki Bożej widzimy, jak wiele nam brakuje do wydawania czystego, harmonijnego tonu i jak wiele pracy jest jeszcze przed nami. Przychodzimy i przychodźmy zatem do naszej Matki, aby się w Nią wpatrywać, uczyć, jak harmonizować swoje życie duchowe.

Na koniec homilii bp Andrzej Jeż wyraził swoją wdzięczność ojcom redemptorystom za ich 125-letnią posługę w tuchowskim sanktuarium. Dziękował również za codzienną ofiarność i heroizm siostrom zakonnym, małżeństwom oraz licznie zgromadzonym na placu sanktuaryjnym służbom mundurowym. Służebnico Ducha Świętego módl się za nami!

Po Eucharystii celebransi wraz z asystą liturgiczną udali się na parking sanktuaryjny, aby pobłogosławić pojazdy straży pożarnej. Dzień zakończył się koncertem strażackich orkiestr dętych na placu sanktuaryjnym."

Źródło: https://www.redemptor.pl/rozpoczal-sie-wielki-odpust-tucho.../

Zdjęcia własne.

Dołącz do nas
Google+