OSP Siedliska
Uroczystości

Uroczystości

Miesiąc maj był obfitujący w uroczystości, w których wzięli udział nasi druhowie, nie licząc wydarzeń opisanych już we wcześniejszych wpisach.

Zaczynając w kolejności chronologicznej, nasi druhowie 8 maja wzięli udział w Odpuście parafialnym ku czci św. Stanisława. Do zadań naszych druhów należało niesienie baldachimu, sztandaru OSP i chorągwi kościelnych podczas procesji.

12 maja poczet sztandarowy uczestniczył w obchodach 60-lecia OSP w Mesznej Opackiej, które były zarazem gminnym Dniem Strażaka. Z tego miejsca życzymy wszelkiej pomyślności w dalszym rozwoju jednostki oraz opieki św. Floriana.

13 maja delegacja ze sztandarem uczestniczyła w obchodach 110-lecia Orkiestry Dętej OSP im. Jana Muchy w Ciężkowicach, które były połączone z poświęceniem sztandaru Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tarnowie.

Tydzień później poczet sztandarowy naszej OSP reprezentował gminę Tuchów podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka w Tarnowie, które odbyły się na Placu Ofiar Katynia.

W ostatni dzień miesiąca nasi druhowie aktywnie włączyli się w obchody Święta Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa niosąc baldachim nad Najświętszym Sakramentem, chorągwie kościelne, idąc w poczcie sztandarowym, a także dbali o bezpieczeństwo na drodze podczas procesji Bożego Ciała.

Zdjęcia własne oraz pobrane ze stron:
http://pollyana.nazwa.pl/.../obchody-dnia-strazaka-w-tarnowie/
https://www.facebook.com/pg/FotoInfoArt-1272016796175565/photos/?tab=album&album_id=1811998162177423

Dołącz do nas
Google+