OSP Siedliska
Honorowa warta przy Grobie Pańskim

Honorowa warta przy Grobie Pańskim

W tym roku, jak z resztą i w poprzednich latach, nasza OSP wystawiła honorową wartę przy Grobie Pańskim.

Rozpoczęła się ona w Wielki Piątek przed godziną 20:00 przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu, przy której asystowali nasi druhowie niosąc baldachim. Warta trwała do 24:00.

W Wielką Sobotę nasi druhowie rozpoczęli służbę o 7:00, która skończyła się około 20:00, po zakończeniu Mszy Świętej Wigilii Paschalnej. W międzyczasie nasi strażacy o godzinie 12:00 dźwiękiem kołatek, w zastępstwie dzwonów ogłaszali o modlitwie Anioł Pański. Do naszych zadań należało także przygotowanie ogniska przed Mszą Świętą o 18:00. W przerwach między wartami, osoby nią pełniące, mogły się posilać jedzeniem, które mieszkańcy Siedlisk po święceniach pokarmów, wrzucali do hełmów ustawionych przy wejściu do dolnego kościoła. Z tego miejsca dziękujemy za wszystkie dary, które zostały nam przekazane. :)

W niedzielę rano nasi druhowie rozpoczęli wartę przed 6:00 i trwała ona do Procesji Rezurekcyjnej o 6:30. Podczas procesji osoby pełniące wartę maszerowały w specjalnym szyku, a starsi strażacy nieśli baldachim, chorągwie, sztandar OSP oraz figurę Pana Jezusa Zmartwychwstałego.

Wartę przy Grobie Pańskim pełnili: Krzysztof Gacek, Konrad Opałka, Michał Iwaniec, Dawid Serafin, Szymon Kiełtyka, Patryk Gacek, Kacper Gacek, Mateusz Klimek i Daniel Rosiak. Głównym rozprowadzającym był Sławomir Urbanek, którego wspomagali Jakub Łątka i Krzysztof Gacek.

Dołącz do nas
Google+