OSP Siedliska
Ważny sprzęt do ratowania ludzkiego życia na wyposażeniu naszej OSP

Ważny sprzęt do ratowania ludzkiego życia na wyposażeniu naszej OSP

29 grudnia 2017r. przedstawiciele naszej jednostki, tj. Krzysztof Gacek - wiceprezes OSP i Jerzy Wajda - członek OSP, uczestniczyli w podpisaniu umów darowizn i przekazaniu sprzętu do ratownictwa medycznego, które odbyło się w Domu Kultury w Tuchowie.

Gmina Tuchów zakupiła ten sprzęt w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Do naszej jednostki trafił sprzęt za około 10 tys. zł.

Nasza OSP wraz z OSP Tuchów otrzymała, w ramach przynależności do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego ( KSRG), defibrylatory automatyczne LIFEPAK CR Plus, które służą do przywrócenia prawidłowej pracy serca. Jest to niezwykle przydatne urządzenie podczas resuscytacji krążeniowo - oddechowej, które zwiększa skuteczność tej czynności. Ten defibrylator podnosi w dużym stopniu standard gotowości naszej jednostki do niesienia pomocy innym.

Oprócz tego otrzymaliśmy zestawy ratownictwa medycznego PSP R1 z deską ortopedyczną, zestawem szyn Kramera i opatrunkami WATER JEL, który oprócz naszej jednostki trafił do jednostek w Burzynie, Dąbrówce Tuchowskiej, Jodłówce Tuchowskiej, Karwodrzy, Lubaszowej, Łowczowie, Mesznej Opackiej, Piotrkowicach i Tuchowie.

Z naszej strony życzymy sobie, byśmy nie mieli nigdy okazji wykorzystać tego sprzętu. :)

Szczegółowy opis i zdjęcia pod tym linkiem: http://www.tuchow.pl/sprzet-ratowniczy-dla-strazakow-z-gmi.../

Źródło zdjęć: tuchow.pl

Dołącz do nas
Google+