OSP Siedliska
Ćwiczenia międzygminne i recertyfikacja KPP

Ćwiczenia międzygminne i recertyfikacja KPP

W sobotę 24 czerwca nasza jednostka wzięła udział w ćwiczeniach międzygminnych w Tuchowie, które były połączone z recertyfikacją kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, a których scenariusz został przygotowany przez Centrum Ratownictwa z Wrocławia.

Z naszej jednostki ów kurs recertyfikowało 4 druhów. Po skończonym egzaminie odbyły się ćwiczenia międzygminne.

Naszym druhom przypadł epizod drugi, tj. wypadek samochodowy z dużą ilością ofiar. Scenariusz wyglądał tak, że jako pierwsi na miejsce zdarzenia zostali zadysponowani druhowie z OSP z Karwodrzy, a następnie nasza OSP. Po dojeździe dowódca naszego zastępu przejął dowodzenie nad akcją, a na miejsce zdarzenia systematycznie docierały OSP z Lubaszowej i Dąbrówki Tuchowskiej. Działania przybyłych zastępów polegały, m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilzacji samochodu, udzieleniu pierwszej pomocy i bezpiecznym transporcie osób rannych. Przy użyciu 2 zestawów hydraulicznych, tj. naszego i druhów z Karwodrzy wykonany został dostęp do osób poszkodowanych, które były uwięzione w aucie.

Po skończonych ćwiczeniach odbyła się pogadanka, podczas której skierowano pochwały jak i wytknięto błędy w czasie działań ratowniczych. Należy dodać, że ćwiczenia takie jak te w Tuchowie oraz ich niesamowity realizm pozwalają doskonale przygotować się nam do prawdziwych zdarzeń, gdzie liczy się profesjonalizm w udzielaniu pomocy potrzebującym, a przebiegająca przez naszą miejscowość ruchliwa droga wojewódzka nr 977 i przynależność do KSRG zwiększają prawdopodobieństwo udziału w takich akcjach.

Zachęcamy do zaglądnięcia w poniższe linki, gdzie na stronie i fanpage'u druhów z OSP w Tuchowie można znaleźć obszerny opis, fotorelacje z ćwiczeń, a także film, na którym widać naszych druhów podczas wykonywania założenia:

http://www.osptuchow.pl/osp/wordpress/?p=6054#more-6054

https://www.facebook.com/OspKsrgTuchow/posts/1560971577266600

https://www.facebook.com/pg/OspKsrgTuchow/photos/?tab=album&album_id=1550548548308903

https://www.youtube.com/watch?v=pctx7kgAMbc&feature=youtu.be

 

 

 

Dołącz do nas
Google+