OSP Siedliska
77. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

77. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

W czwartek 1 września poczet sztandarowy z naszej jednostki brał udział w obchodach 77. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, które odbyły się w Tuchowie.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą za ojczynę w kościele pw. Św. Jakuba St. Ap. w Tuchowie. Po Mszy Świętej nastąpił przemarsz pod pomnik na ulicy Daszyńskiego, który jest poświęcony pamięci osób, które zostały zamordowane podczas okupacji niemieckiej w naszym regionie. Pod tym obeliksem odbyła się dalsza część uroczystości, m.in. modlitwa, złożenie wieńców, występ artystyczny o tematyce patriotycznej.

Naszą jednostkę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Krzysztof Siwak, Krzysztof Gacek i Mateusz Klimek.

Zdjęcie: Galeria Tuchowska, pomnik na ulicy Daszyńskiego w Tuchowie, Uroczystości 1 września 2015r. cz. II 

Dołącz do nas
Google+