OSP Siedliska
Światowe Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży

W ostatnią niedzielę (31.07.2016r.) 5 strażaków z naszej OSP, tj. Krzysztof Gacek, Artur Dudek, Artur Wróbel, Kamil Iwaniec oraz Rafał Rąpała uczestniczyło w historycznym i jakże prestiżowym wydarzeniu, jakim były Światowe Dni Młodzieży.

By dostać się do Brzegów koło Wieliczki nasi strażacy wyruszyli autokarem z rynku w Tuchowie po godzinie 1.15 w nocy z soboty na niedzielę. Do miejsca parkingowego dotarliśmy z małymi postojami około godziny 4.00. Następnie po chwilowym czekaniu i odprawie udaliśmy się w miejsce wyznaczone dla strażaków z naszej OSP, tj. sektora B1. Należy dodać, że było tak daleko, że nasi strażacy musieli iść około godziny, by dostać się w wyznaczone miejsce. ;)

Nasi strażacy uczestniczyli w Mszy Świętej pod przewodnictwem Papieża Franciszka, która odbyła się w niedzielę rano. Mogli oni ujrzeć z bliskiej odległości przejeżdżającego Papamobile Ojca Świętego, co było wielkim i niezapomnianym przeżyciem dla nich. :) Do zadań naszych druhów należało zabezpieczenie dróg ewakuacyjnych w tym sektorze, rozdawanie wody pielgrzymom, a także pomoc służbom medycznym, czyli udzielanie pierwszej pomocy osobom, które tego wymagały i pomoc w ich transporcie do punktu medycznego. Nasi druhowie przy pomocy specjalnych map pomagali pielgrzymom w dotarciu do wyznaczonych sektorów. Porady były udzielane zarówno po polsku jak i po angielsku. ;)

Służbę została zakończona około godziny 15.00 z powodu burzy, która zniechęciła znaczną część pielgrzymów do dalszego pozostania w Brzegach. Po dotarciu do Siedlisk około godziny 18.30, cała piątka naszych druhów natychmiast włączyła się aktywnie w akcje powodziową po burzy, która przeszła nad Siedliskami. O działaniach powodziowych informowaliśmy w poprzednich wpisach...

Dołącz do nas
Google+