OSP Siedliska
Pracowita niedziela

Pracowita niedziela

Niedziela (05.06.2016r.) była pracowitym dniem dla naszych strażaków, ponieważ braliśmy udział w zabezpieczeniu wyścigu kolarstwa górskiego w Siedliskach i Lubaszowej oraz w pokazach na festynie rodzinnym w Mesznej Opackiej.

Od rana do południa strażacy z naszej OSP brali udział w obstawie zawodów Pucharu Polski MTB XCO w kolarstwie górskim, który odbywał się w Siedliskach oraz w Lubaszowej. Zadaniem naszych druhów było dbanie o bezpieczeństwo na trasie oraz gdyby zaszła taka potrzeba udzielenie pomocy przedmedycznej poszkodowanym zawodnikom, ponieważ wyścig nie należał do łatwych i obfitował w różne niebezpieczne miejsca na trasie. Zawody zabezpieczaliśmy wraz ze strażakami z jednostek OSP Lubaszowa, OSP Karwodrza i OSP Dąbrówka Tuchowska. Z naszej jednostki wyścig zabezpieczało 6 druhów tj. Henryk Rąpała, Krzysztof Gacek, Marek Wajda, Jerzy Wajda, Rafał Wajda oraz Jakub Łątka.

Popołudniu udaliśmy się do Mesznej Opackiej, gdzie na zaproszenie miejscowych druhów uczestniczyliśmy w pokazach ratowniczych z okazji festynu rodzinnego. Wraz ze strażakami OSP Meszna Opacka wzięliśmy udział w akcji pozorowanego wypadku drogowego, który miał miejsce obok miejscowej szkoły. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wykonanie dostępu do poszkodowanego za pomocą narzędzi hydraulicznych, udzielenie mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie ewakuowanie go z rozbitego pojazdu. Po tym wszystkim wraz miejscowymi strażakami pocięliśmy narzędziami hydraulicznymi cały samochód, a dodatkowo druhowie z OSP Meszna Opacka podali pianę ku uciesze najmłodszych uczestników festynu. :) Należy dodać, że takie pokazy są doskonałą szansą do przetestowania zestawu hydraulicznego, który mamy na swoim wyposażeniu od 1,5 roku, a także do podniesienia naszych umiejętności z zakresu ratownictwa technicznego, ponieważ nie mamy zbyt wiele okazji, by takich narzędzi używać na wrakach samochodów, a jest to bardzo przydatne, gdyż w czasie prawdziwej akcji nie będzie już miejsca na żadne błędy i niedoskonałości. :) Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować strażakom z OSP Meszna Opacka za zaproszenie oraz za miłe przyjęcie i ugoszczenie naszych druhów. :) Na pokazach naszą jednostkę reprezentowało 7 strażaków w składzie: Henryk Rąpała, Krzysztof Gacek, Marek Wajda, Jerzy Wajda, Rafał Wajda, Jakub Łątka i Sławomir Urbanek.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z zabezpieczenia wyścigu kolarstwa górskiego. :)

Dołącz do nas
Google+