OSP Siedliska
Parafialne oraz gminne obchody Dnia Strażaka

Parafialne oraz gminne obchody Dnia Strażaka

W poniedziałek 4 maja wspominaliśmy św. Floriana - patrona strażaków. W tym dniu 2 poczty sztandarowe naszej OSP uczestniczyły w gminnych oraz parafialnych obchodach Dnia Strażaka, które odbywały się niemal w tym samym czasie.

Pierwszy poczet sztandarowy w składzie: Krzysztof Gacek, Filip Jagiełło oraz Rafał Rąpała uczestniczył w gminnych obchodach strażackiego święta, które odbyły się w Tuchowie. Początek uroczystości miał miejsce pod remizą OSP Tuchów, gdzie zgromadziły się poczty sztandarowe. Na początku odbył się przegląd pododdziałów zgromadzonych przed tuchowską remizą oraz został odegrany hymn ZOSP RP. Dowódcą uroczystości był druh Łukasz Giemza - Komendant Gminny ZOG ZOSP RP w Tuchowie. Po krótkich przemówieniach gości, na czele z panem Adamem Drogosiem - burmistrzem Gminy Tuchów, strażacy udali się do kościoła św. Jakuba, gdzie pod przewodnictwem ks. Tomasza Starca - gminnego kapelana strażaków o godzinie 18.00 odbyła się Msza Święta w intencji Strażaków z terenu naszej gminy oraz ich rodzin.

Drugi poczet sztandarowy w składzie: Michał Grochola, Sławomir Urbanek oraz Artur Wróbel uczestniczył w parafialnych obchodach święta św. Floriana w kościele parafialnym pod wezwaniem Chrystusa Króla i św. Stanisława w Siedliskach, gdzie o godzinie 18.00 pod przewodnictwem księdza proboszcza Jana Wieciecha odbyła się Msza Święta w intencji Strażaków z OSP Siedliska. Ksiądz proboszcz podczas Eucharystii podkreślił jak niebezpieczna jest nasza służba i jaką odwagą wykazujemy się podczas akcji. Ksiądz Jan prosił także zgromadzonych wiernych o modlitwę w intencji strażaków.

Poniżej zdjęcia z uroczystości w Tuchowie, które pochodzą z galerii ze strony www.lsotuchow.pl. Pod tym linkiem znajduje się więcej zdjęć z tego wydarzenia.

Dołącz do nas
Google+