OSP Siedliska
Wielki sukces naszych młodych druhów!

Wielki sukces naszych młodych druhów!

W ostatnią niedzielę (06.03.2022r.) na hali sportowej MOSiR w Tuchowie odbyły się gminne halowe zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Zawody te były przeznaczone dla młodych adeptów pożarnictwa z roczników 2007-2012. Dzieci startowały w kategoriach: indywidualnej i drużynowej z podziałem na dziewczyny i chłopaków. Nasza OSP w kategorii męskiej wystawiła 4-osobową drużynę, natomiast w kategorii dziewczyn, naszą OSP reprezentowała 1 młoda strażaczka, z tej też racji rywalizowała tylko w kategorii indywidualnej.

Start dla naszych młodych druhów zakończył się wielkim, podwójnym sukcesem! W kategorii drużynowej chłopięcej drużyna w składzie: Eryk Niewola, Janusz Kiełtyka, Aleksander Klimczak i Leon Gieracki po zaciętej walce wywalczyła 1 miejsce, pokonując 5 innych drużyn i dzięki temu będzie reprezentować gminę Tuchów w kategorii chłopięcej w powiatowych zawodach halowych, które odbędą się w najbliższą niedzielę w Koszycach Małych. Kolejnym dużym sukcesem był start naszej jedynej reprezentantki w kategorii dziewczyn - Roksany Wałaszek, która po świetnym starcie zajęła 1 miejsce w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt! Wynik ten dał prawo Roksanie do udziału w zawodach powiatowych, gdzie będzie reprezentować Gminę Tuchów w kategorii dziewcząt wraz z druhnami z Piotrkowic, które zwyciężyły w kategorii drużynowej dziewczyn. Opiekunami naszej drużyny byli druhowie: Daniel Urbanek i Mateusz Klimek. Dzieciom gratulujemy wspaniałego wyniku i życzymy sukcesu w zawodach powiatowych!

Należy dodać, że w sędziowanie tych zawodów zaangażowani byli druhowie naszej OSP: Krzysztof Gacek i Konrad Opałka, którzy tym samym zaliczyli kurs sędziego powiatowego do sędziowania halowych zawodów MDP.

Dołącz do nas
Google+