OSP Siedliska
Dwa wypadki na drodze wojewódzkiej nr 977 w ciągu dwóch godzin

Dwa wypadki na drodze wojewódzkiej nr 977 w ciągu dwóch godzin

Sobotni wieczór (15.01.2022r.) był pracowity dla naszych druhów z racji tego, że w ciągu dwóch godzin dwukrotnie byliśmy alarmowani do zdarzeń drogowych na drodze wojewódzkiej nr 977. Oba wypadki dzieliła odległość 900 m.

O 20:11 zostajemy zaalarmowani do kolizji dwóch samochodów na DW 977 w naszej miejscowości. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, a działania strażaków ograniczyły się do rozpięcia akumulatorów, neutralizacji płynów eksploatacyjnych i kierowaniu ruchem na czas prowadzonych działań. Na miejsce zdarzenia zadysponowano: GBARt OSP KSRG Siedliska, GBARt PSP JRG 2 Tarnów Posterunek Czasowy Siedliska, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policję. Po około 30 minutach wróciliśmy do bazy.

O 22:27 znów rozbrzmiewa w Siedliskach dźwięk syreny. Po zgłoszeniu gotowości ponownie dostajemy nakaz wyjazdu do wypadku drogowego w naszej miejscowości na DW 977. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że wypadek ma już miejsce w Dąbrówce Tuchowskiej, na niebezpiecznym zakręcie tuż przy granicy z Siedliskami. W toku rozpoznania stwierdzono, że Opel Zafira wypadł z drogi do przydrożnego rowu, między drogą a torami kolejowymi i znajduje się na boku. Wypadek wyglądał groźnie, a kierujący samochodem może mówić o prawdziwym szczęściu, że z wypadku udało mu się wyjść bez większego szwanku. Zadaniem strażaków było wydobycie pojazdu z rowu, rozpięcie akumulatorów i neutralizacja wycieków. W tym czasie również został wstrzymany całkowicie ruch na drodze, by można było bezpiecznie przeprowadzić czynności ratownicze. Działania tym razem trwały prawie godzinę i udział w nich wzięli: GBARt OSP KSRG Siedliska, GBARt PSP JRG 2 Tarnów Posterunek Czasowy Siedliska, Policja. Do akcji tej byli dysponowani również strażacy z PSP JRG 2 Tarnów i OSP KSRG Tuchów, lecz oba zastępy zostały zawrócone do bazy w czasie dojazdu.

Dołącz do nas
Google+