OSP Siedliska
Trzeci z rzędu pożar sadzy w kominie

Trzeci z rzędu pożar sadzy w kominie

W czwartek (06.05.2021r.) o 18:01 zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym w Tuchowie na ulicy Widok.

Po dojeździe naszej OSP, działania prowadzili już druhowie z OSP KSRG Tuchów, którzy zostali przedysponowani z wypadku w Zabłędzy. Pożar sadzy był dość rozwinięty, a w przewodzie panowała wysoka temperatura. Działania polegały na wygaszeniu pieca, wprowadzeniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego zarówno z poziomu kotłowni, jak i strychu, a także czyszczeniu komina przy pomocy wycioru kominowego. Komin był monitorowany przy pomocy kamery termowizyjnej, a strażacy pracujący w kotłowni, jak i na strychu byli zabezpieczeni poprzez 2 detektory wielogazowe, które ostrzegłyby przed ewentualnym dwutlenkiem węgla. W ostatniej fazie działań przyjechał również zastęp PSP z Posterunku Czasowego w Siedliskach, który wracał z zakończonej akcji w Zabłędzy. Po 1 godzinie i 40 minutach działania zostały zakończone.

Z tego miejsca dziękujemy za podesłany film sympatykowi naszej OSP Wiktorowi. :) Link do filmu: https://youtu.be/cz5nXrGOCsI
Siły i środki:
-GBARt OSP KSRG Siedliska,
-GBARt OSP KSRG Tuchów,
-GBARt PSP JRG 2 Tarnów Posterunek Czasowy Siedliska,
-Policja.

Dołącz do nas
Google+