OSP Siedliska
Wypadek autokaru z dziećmi

Wypadek autokaru z dziećmi

We wtorkowy wieczór (04.06.2019r.) o 19:05 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego w naszej miejscowości.

Zgłoszenie było związane z kolizją autobusu i samochodu osobowego. Do działań w pierwszej fazie kierowane są zastępy z naszej OSP, PSP Posterunek Czasowy Siedliska, PSP JRG 2 Tarnów i OSP Tuchów. Po dojeździe na miejsce służb okazało się jednak, że doszło do wypadku, w którym uczestniczyły samochód marki Renault Megane oraz autokar wiązący około 50 osób, którego prawie wszyscy pasażerowie byli dziećmi. Autobus ten znajdował się w przydrożnym rowie. W związku z tym zostały wysłane dodatkowe siły i środki w postaci zespołów ratownictwa medycznego.

Działania służb polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, udzieleniu wsparcia psychicznego dzieciom, a także zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem, który odbywał się wahadłowo, a na czas wyciągania autokaru z rowu został zamknięty. Na miejsce przybył Zastępca Komendanta Miejskiego PSP, który przejął dowodzenie akcją. Ostatecznie do szpitala na obserwacje trafiło 6 dzieci. Zostały one odwiezione do szpitali w Tarnowie i Gorlicach.

Do wyciągnięcia autokaru został zadysponowany samochód SCRDrog Mega City z PSP JRG 1 w Tarnowie. Przy pomocy tego specjalistycznego samochodu, a także SRt z JRG 2 Tarnów autokar został wydobyty i po 3 godzinach można było zakończyć działania.

Udział:
-GBARt OSP KSRG Siedliska,
-GBARt PSP JRG 2 Tarnów Posterunek Czasowy Siedliska,
-SRt PSP JRG 2 Tarnów,
-SCRDrog Mega City PSP JRG 1 Tarnów,
-SLOp KM PSP w Tarnowie,
-GBARt OSP KSRG Tuchów,
-3 Zespoły Ratownictwa Medycznego,
-4 radiowozy Policji, w tym WRD Tarnów.

 

Dołącz do nas
Google+