OSP Siedliska
Pożar w Jodłówce Tuchowskiej - kilkanaście zastępów w akcji

Pożar w Jodłówce Tuchowskiej - kilkanaście zastępów w akcji

W sobotnie popołudnie (08.09.2018r.) o godzinie 13:35 nasza OSP została zadysponowana przez SKKM PSP w Tarnowie do pożaru budynku mieszkalnego w Jodłówce Tuchowskiej.

Po dojeździe naszej OSP na miejsce zdarzenia, działania gaśnicze przy pożarze prowadzili już strażacy PSP z Posterunku Czasowego w naszej miejscowości oraz druhowie OSP Jodłówka Tuchowska. Nasi druhowie rozwinęli kolejne linie gaśnicze. Sytuacja na miejscu zdarzenia była bardzo ciężka. Pożarem był objęty nie tylko dom, ale również stodoła, w której znajdowały się dwa samochody, a zagrożony był las. Budynki były objęty całkowicie ogniem, a działania skupiły się na obronie pobliskiego lasu. Dodatkowym problemem był górzysty teren, czyli wąskie drogi oraz problem z zapatrzeniem wodnym. Po kilku minutach dotarli na miejsce druhowie z OSP Lubaszowa, a następnie OSP Tuchów, którzy zapewnili ciągłość działań gaśniczych. Jednak siły i środki w dalszym ciągu były nie wystarczające i w celu zaopatrzenia wodnego i dowozu wody dysponowane były zastępy z PSP JRG 1 (cysterna) i JRG 2 w Tarnowie oraz OSP z Dąbrówki Tuchowskiej, Karwodrzy, Piotrkowic i Rzepiennika Strzyżewskiego. Dowodzenie przejął Zastępca Komendanta Miejskiego.

Prace strażaków w dalszej fazie działań polegały na dowozie wody oraz pracach rozbiórkowych. Niestety nie udało się uratować dobytku, który spłonął doszczętnie...

W działaniach trwających ponad 3 godziny wzięli udział:
-GBARt OSP KSRG Siedliska,
-GBARt PSP JRG 2 Tarnów Posterunek Czasowy Siedliska,
-GBARt PSP JRG 2 Tarnów,
-GCBM (cysterna) PSP JRG 1 Tarnów,
-SOp KM PSP w Tarnowie,
-SLRR OSP Jodłówka Tuchowska,
-GBA OSP Lubaszowa,
-GBARt i GBA OSP KSRG Tuchów,
-GBA OSP Dąbrówka Tuchowska,
-GBARt OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski,
-GBA OSP Karwodrza,
-GCBA OSP Piotrkowice.

Dołącz do nas
Google+