OSP Siedliska
Groźny wypadek na DW nr 977 w Dąbrówce Tuchowskiej

Groźny wypadek na DW nr 977 w Dąbrówce Tuchowskiej

W piątkowe popołudnie o godzinie 14:01 SKKM PSP w Tarnowie dysponuje naszą OSP do wypadku drogowego w miejscowości Dąbrówka Tuchowska. Do działań wyjeżdżamy 7-osobowym zastępem GBARt.

Oprócz nas nakaz wyjazdu otrzymują miejscowi druhowie oraz strażacy zawodowi z PSP JRG 2 Tarnów Posterunek Czasowy Siedliska i PSP JRG 1 Tarnów.

W ciągu drogi wojewódzkiej nr 977 doszło do zderzenia samochodu osobowego Fiat Seicento z dostawczym Renault Mascott. W wyniku tego w pojeździe został zakleszczony kierowca samochodu osobowego.

Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy OSP Dąbrówka Tuchowska i PSP Posterunek Czasowy Siedliska, którzy za pomocą zestawu hydraulicznego, rozpoczęli wykonanie dostępu do uwięzionego, przytomnego mężczyzny. Po dojeździe naszej OSP, dowódca działań uznał siły i środki za wystarczające i odwołany został zastęp PSP z Tarnowa. Kierujący pojazdem po wydobyciu został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego, przez który został odwieziony do szpitala.

Dalsze działania polegały na kierowaniu ruchem, który w pierwszej fazie działań był wstrzymany. Zneutralizowano wycieki i uprzątnięto pozostałości powypadkowe. Dodatkowo w pierwszej fazie działań zakręcono zawór butli gazowej w Fiacie i rozłączono akumulatory w pojazdach.

Działania zakończono po ponad 1.5 godzinie od zaalarmowania. Udział:
-GBARt OSP KSRG Siedliska,
-GBARt PSP JRG 2 Tarnów Posterunek Czasowy Siedliska,
-GBA OSP Dąbrówka Tuchowska,
-Zespół Ratownictwa Medycznego,
- Policja x2.

Dołącz do nas
Google+