OSP Siedliska
 Pożar domu w Buchcicach

Pożar domu w Buchcicach

W sobotnie popołudnie otwieramy nasze statystyki wyjazdowe za rok 2017. O godzinie 16:31 dźwięk syreny oraz sms-y o treści: "ALARM OSP SIEDLISKA!!!" informują naszych druhów o wezwaniu do akcji.

Po przybyciu do remizy i zgłoszeniu gotowości dostajemy nakaz wyjazdu do Buchcic, gdzie doszło do pożaru drewnianego domu. Po szybkim zebraniu się, wyjeżdżamy do akcji w pełnej obsadzie samochodem Steyr GBARt 1/16.

Oprócz nas do akcji dysponowani są także strażacy z Posterunku Czasowego PSP w naszej miejscowości oraz z OSP w Tuchowie i Piotrkowicach.

Działania przybyłych na miejsce jednostek straży pożarnej polegały na ugaszeniu i zlokalizowaniu miejsca pożaru, częściowej rozbiórce dachu, wynoszeniu nadpalonych elementów z domu. Ze względu na panujące zadymienie strażacy musieli pracować w aparatach powietrznych. Działania zakończyliśmy około 18.30.

W działaniach wzięły udział: GBARt OSP KSRG Siedliska, GBARt PSP JRG 2 Tarnów filia Siedliska, GBARt i GBA OSP KSRG Tuchów, GCBA OSP Piotrkowice, Pogotowie Energetyczne, Policja.

Dołącz do nas
Google+