OSP Siedliska
Poszukiwania osoby zaginionej

Poszukiwania osoby zaginionej

W dniu dzisiejszym (08.07.2016r.) nasza jednostka otrzymała nakaz wyjazdu do poszukiwań zaginionego mieszkańca Siedlisk.

Do działań oprócz naszych druhów zadysponowano strażaków z PSP Tarnów JRG 2 filia Siedliska i OSP Dąbrówka Tuchowska oraz policjantów wraz z psem tropiącym. Miejsce koncentracji sił i środków miało miejsce pod naszą remizą i w wyżej wymienionym składzie o godzinie 12.00 wyruszyliśmy w miejsce wskazane przez Policję. Po krótkiej odprawie strażacy wraz z policjantami udali się na przeczesywanie kompleksów leśnych Siedlisk, Lubaszowej oraz Rzepiennika Marciszewskiego. Działania strażaków polegały także na kierowaniu ruchem drogowym na drodze powiatowej Lubaszowa - Siepietnica.

Po około 1,5 godziny od rozpoczęcia poszukiwań zostało ujawnione ciało mężczyzny w przydrożnym lesie w miejscowości Lubaszowa. W związku z tym akcja poszukiwawcza została zakończona. Na miejscu zdarzenia pozostała nasza OSP wraz z Policją celem zabezpieczenia miejsca zdarzenia do przyjazdu Prokuratora. Po skończonych czynnościach dochodzeniowo-śledczych nasi strażacy pomogli w transporcie zwłok do karawanu pogrzebowego. Działania naszych druhów zostały zakończone o godzinie 16.45.

W akcji wzięli udział:
-GBARt OSP KSRG Siedliska,
-GCBARt PSP Tarnów JRG 2 filia Siedliska,
-GLM OSP Dąbrówka Tuchowska,
-jednostki Policji z Tuchowa oraz Tarnowa wraz z psem tropiącym,
-Prokurator.

Dołącz do nas
Google+