OSP Siedliska
Pożar stolarni w Jodłówce Tuchowskiej

Pożar stolarni w Jodłówce Tuchowskiej

Dzisiejszej nocy przed godziną 4 zostajemy wyrwani ze snu. Z dyspozycji wynika, że pali się stolarnia w Jodłówce Tuchowskiej.

Do akcji wyjechaliśmy samochodem GBARt i byliśmy na miejscu zaraz za zastępem GCBARt z posterunku czasowego PSP w Siedliskach oraz GBARt z OSP w Tuchowie.

Sytuacja na miejscu wyglądała następująco: poddasze było objęte ogniem jednak płomienie nie wydostawały się na zewnątrz. Do środka stolarni została wprowadzona rota w aparatach tlenowych z linią gaśniczą. Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu do poddasza poprzez wykonanie dziury w dachu. Działania te były prowadzone w aparatach tlenowych. Na miejsce zdarzenia były cały czas dostarczana woda przez działające na miejscu zdarzenia zastępy. W kolejnym etapie akcji działania polegały na pracach rozbiórkowych.

W wyniku pożaru została spalona drewniania konstrukcja dachu oraz składowane materiały wykonane z drewna.

Działania strażaków trwały 2,5 godziny. W działaniach wzięły udział zastępy: GBARt OSP KSRG Siedliska, GCBARt posterunek czasowy PSP w Siedliskach, GCBA JRG 2 PSP Tarnów, GBARt i GBA OSP KSRG Tuchów, GBA OSP Lubaszowa, GBA OSP Dąbrówka Tuchowska, GLM OSP Jodłówka Tuchowska.

Dołącz do nas
Google+